22 czerwca 2023

Jakie ekologiczne materiały do pakowania wybrać?

Ekologiczne pakowanie to już nie tylko trend, ale kierunek, w którym zmierza cały rynek sprzedaży elektronicznej. Foliowe opakowania, plastikowe taśmy, czy folia bąbelkowa do wypełniania paczek są stopniowo eliminowane. Dzieje się to nie tylko z inicjatywy sprzedawców czy pod wpływem nacisków ze strony UE w postaci Rozszerzonej Odpowiedzialności Klienta. Jest to przede wszystkim wymóg coraz większego grona świadomych klientów. W związku z tym, stosowanie ekologicznych materiałów do pakowania to konieczność. Ale które materiały są naprawdę ekologiczne i jak to rozpoznać?

ekologiczne materiały do pakowania

W tym artykule poruszymy temat certyfikowanych, ekologicznych materiałów. Przedstawimy naszą wizję eko-paczki oraz wymienimy certyfikaty, które gwarantują, że produkty są przyjazne dla środowiska.

Papierowe wypełniacze SpeedMan z certyfikatem Blue Angel

Jako producent ekologicznych materiałów do pakowania chcemy przyczyniać się do ochrony środowiska. Dlatego nasze papierowe wypełniacze Speedman posiadają certyfikat Blue Angel – najstarszy i najbardziej znany certyfikat nagradzający wyroby szczególnie przyjazne dla środowiska.

Nasze produkty są stworzone w 100% z makulatury oraz bez dodatku włókien pierwotnych, które pochodzą z drzew. Nie dodajemy także wybielaczy optycznych czy środków uszlachetniających. które są szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Ponadto, ilość wody i energii wykorzystywana do ich produkcji jest wyjątkowo mała oraz stale optymalizowana.

Oficjalna strona certyfikatu: blauer-engel.de/en

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jaki papierowy wypełniacz do paczek wybrać, koniecznie odwiedź nasz artykuł.

Dbamy o lasy razem z Forest Stewardship Council (FSC)

Certyfikat FSC należy do jednych z najbardziej wiarygodnych na świecie systemów z zakresu certyfikacji zasobów leśnych i ochrony standardów środowiskowych. Dzięki niemu mamy pewność, że drewno, z którego wytwarzane są nasze produkty pochodzi z odpowiedzialnych źródeł a podczas jego pozyskiwania nie są naruszane bogactwa biologiczne ani struktura lasu. Korzystanie z materiałów z certyfikowanych źródeł pomaga chronić przyrodę i łagodzić zmiany klimatyczne. Co więcej, jest coraz częściej rozpoznawalny przez klientów a jego oznaczenie pojawia się na wszelkiego rodzaju opakowaniach.

Oficjalna strona certyfikatu: fsc.org

Taśmy papierowe certyfikowane Cradle to Cradle

Nasze papierowe taśmy aktywowane wodą również są przyjazne środowisku. Taśmy papierowe aktywowane wodą nadają się w 100% do recyklingu i mogą zostać poddane recyklingowi wraz z kartonem, na który są nałożone. Pozwala to na pominięcie procesu segregacji materiałów, w przeciwieństwie do kartonów oklejanych taśmą plastikową. Ponadto, wzmocniona włóknami taśma posiada certyfikat Cradle to Cradle, który świadczy o poziomie bezpieczeństwa używanych materiałów, możliwości ponownego ich użycia jak i stosowaniu odnawialnych źródeł energii i zarządzaniu emisją gazów cieplarnianych przy ich wytwarzaniu.

Źródło: https://mcdonough.com/cradle-to-cradle/

Ekologiczne materiały do pakowania przyszłością e-commerce

Branża e-commerce nieustannie zmierza w kierunku ekologicznych rozwiązań i materiałów nadających się do recyklingu. Coraz więcej firm e-commerce widzi potrzebę wprowadzania strategii zrównoważonego rozwoju. Przykładowo, gdański producent odzieży LPP chwali się ograniczonym użyciem plastikowych opakowań i dążeniem do neutralności klimatycznej. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, recykling materiałów, czy zmniejszanie ilości odpadów to cele, które powinna wyznaczyć sobie każda firma planująca nieustanny rozwój branży e-commerce.

 

Podsumowując, stosowanie ekologicznych materiałów do pakowania wynika nie tylko z troski o środowisko oraz pozytywny image firmy, ale także świadomości konsumentów. Klienci są gotowi zmienić miejsce zakupów ze względu na sposób pakowania produktów. Z tego względu eko-pakowanie nie tylko pozytywnie wpływa na wizerunek firmy, ale również przynosi bezpośrednie finansowe korzyści. Jednak by pakowanie było naprawdę ekologiczne, konieczne jest zadbanie o odpowiednią certyfikację produktów.

 

Poniżej zobaczysz jak działają nasze fabryki przy produkcji papieru bąbelkowego z certyfikatem Blue Angel.

 

Let’s Pack It ECO – Zapako [+] Team

Zobacz również

alternatywa dla folii bąbelkowej

22 sierpnia 2023

Ekologiczne zamienniki folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa to nieodłączny element współczesnego pakowania i ochrony przed uszkodzeniami podczas transportu. Jej charakterystyczny wygląd, z tysiącami małych bąbelków wypełnionych powietrzem, stał się synonimem bezpiecznego opakowania. Jednakże, wraz z rosnącą świadomością ekologiczną, pojawia się pytanie o zrównoważone zastosowanie tego materiału oraz o poszukiwanie bardziej przyjaznych dla środowiska alternatyw. W tym artykule przyjrzymy się zarówno […]

e commerce pakowanie

16 sierpnia 2023

Jak ekologicznie zapakować delikatne przedmioty do wysyłki?

Wysyłka delikatnych przedmiotów jest wyjątkowo problematyczna. Każdy sprzedawca internetowy wie, że przesyłki przechodzą długą i trudną drogę nim dotrą do klienta. Kurierzy nie mają czasu lub chęci obchodzić się delikatnie z przesyłkami, przerzucając je z miejsca na miejsce i ignorując wszelkie oznaczenia. Niestety, ze względu na tempo ich pracy i dużą ilość paczek, nie da się temu zapobiec.

Verified by MonsterInsights