Taśma papierowa do kartonów

Taśma papierowa aktywowana wodą (WAT – water activated tape). 3- warstwowa, wzmacniana poprzecznymi włóknami. Niewątpliwie są plusy i minusy stosowania taśmy papierowej. Najczęściej słyszymy narzekania że: potrzebne są do jej stosowania specjalne dyspensery, że nie klei się do folii i że jest droższa od zwykłej taśmy.

To wszystko to prawda, ale taśma papierowa ma bardzo dużo zalet:

  • Trwale zabezpiecza i plombuje karton.

Nie ma możliwości odklejenia taśmy od kartonu tak by nie rozerwać taśmy/ kartonu. Taśma skleja się z kartonem permanentnie więc mamy pewność że zapakowany towar nie dostanie się w niepowołane ręce. Wzmacnia również strukturę kartonu. Taśma papierowa jest doskonałą alternatywą dla taśmy VOID, trwale zabezpiecza i plombuje karton a każde jej rozdarcie jest wyraźnie widoczne.

  • Przeznaczona do ciężkich paczek.

Nasza taśma jest 3-warstwowa wzmacniana dodatkowo poprzecznymi krzyżującymi się włóknami węglowymi. Jest mocna i doskonale sprawdza się do pakowania ciężkich paczek.

  • Automatyczne dyspensery Betterpack.

Szybkie automatyczne dyspensery do podawania taśmy Betterpack 555 podają nam odmierzoną długość taśmy. Taśma od razu jest gotowa do naklejenia na karton. wystarczy nałożyć na karton żeby aktywowany wodą klej zaczął działać.

  • Nie jest wrażliwa na zmienne warunki pogodowe.

W odróżnieniu do zwykłej taśmy klejącej która pod wpływem mrozów lub wilgoci zupełnie nie klei się i odchodzi od kartonów, taśma papierowa nie jest wrażliwa na te czynniki. Sklejenie jest tak samo mocne i trwałe.

  • Estetyka pakowania.

Każdy kto miał styczność z taśmą papierową podkreśla że paczki nią zaklejone wyglądają jak „fabrycznie zapakowane”.
Taśma papierowa wygląda bardzo estetycznie, jest w kolorze kartonu i ściśle do niego przylega.

  • Jest ekologiczna.

Zarówno papier, opatentowany klej oraz włókna wzmacniające są pochodzenia roślinnego. Ciekawostką jest że klej jest wyprodukowany z mączki ziemniaczanej.

  • Cena.

Większość firm stosujących zwykłą taśmę klejącą owija paczki kilkukrotnie, żeby mieć pewność że taśma będzie należycie zabezpieczać karton. Taśmę papierową wystarczy użyć na spodzie i górze kartonu. Taśma papierowa jest też doskonałą alternatywą dla bardzo drogich taśm VOID.

Omijając więc aspekty estetyczne każdy musi sam przekalkulować jak bardzo zależy mu na dobrym zabezpieczeniu pakowanych produktów.
Żeby pomóc zapraszamy do testów co niewątpliwie przybliży nam wszystkie wymienione zalety taśmy.

 

Poniżej przedstawiamy film nagrany u jednego z naszych klientów.
Jeżeli chcesz wypróbować automatyczny dyspenser do taśmy zapraszamy do kontaktu z nami:
www.zapako.pl

ZAPAKO [+] team