Papier Bąbelkowy kontra folia

Papier Bąbelkowy ZAPAKO testy

Jak wiadomo pakowanie płynów to jedno z największych wyzwań, z którymi trzeba się zmierzyć. Mało delikatni kurierzy, wstrząsy podczas podróży, wiele nieprzewidywalnych sytuacji, sprawiają, że istnieje duże ryzyko rozlania się płynu i zalania innych produktów.

W ZAPAKO sprawdziliśmy jak zachowuje się folia bąbelkowa i papier bąbelkowy podczas takiego nieszczęśliwego wypadku.

Okazuje się, że Papier Bąbelkowy w przeciwieństwie do folii bąbelkowej, świetnie wchłania rozlany płyn, dzięki czemu, ogranicza on zalanie innych produktów w paczce! 

Folia bąbelkowa przepuszcza rozlaną ciecz i nie chroni odpowiednio pozostałych produktów co widać na załączonym filmie poniżej. Zrobiliśmy kilka prób z folią bąbelkową i żadna nie przyniosła takich efektów jak papier bąbelkowy. Zawsze powstają szczeliny, które przepuszczają płyn. 

Kolejnym wyzwaniem, z którym mamy do czynienia i wiele firm ma z tym problem, jest poluzowanie się / otwarcie „dziubka”, pompki dozującej w kosmetykach oraz w produktach chemii gospodarczej, przez co pod naciskiem innych produktów czy też paczek, zawartość potrafi wypłynąć.

Przetestowaliśmy oba warianty, zabezpieczenie produktu folią i papierem bąbelkowym. Pokazało nam to, że wbrew pozorom, folia bąbelkowa nie radzi sobie w tej sytuacji tak dobrze jak odpowiednio użyty Papier Bąbelkowy, który doskonale amortyzuje i chroni przed takimi niechcianymi sytuacjami.

Na filmiku widzimy jak pod wpływem nacisku zachowują się obie te formy zabezpieczenia i chyba czas najwyższy, aby przestać faworyzować folię bąbelkową, jako jedno z najbezpieczniejszych sposobów pakowania, gdyż jak przetestowaliśmy, można pakować skutecznie i estetycznie w Papier Bąbelkowy, który jest nawet bardziej efektywny, a do tego jest w 100% ekologiczny i wyprodukowany z makulatury. Potwierdza to certyfikat Blue Angel®.

I choć nie ma jednego, idealnego rozwiązania, aby uniknąć wszystkich możliwych wypadków, nie mamy wątpliwości – Papier Bąbelkowy to prawdziwy game changer w pakowaniu! 

ZAPAKO [+] team