7 lutego 2023

Jak pakować duże paczki? 3 kroki do skutecznego zabezpieczenia ciężkiej przesyłki

Pakowanie towaru o dużych gabarytach w e-commerce jest wyjątkowo problematyczne. Duża paczka oznacza większe koszty wysyłki, większe ryzyko uszkodzenia oraz trudny i czasochłonny proces pakowania. W tym artykule krótko wyjaśnimy, jak skutecznie zapakować duże paczki i uchronić się od niepotrzebnych zwrotów i reklamacji.

Taśma aktywowana wodą wzmacniana włóknem

Kartony

Podstawową ochroną towaru jest karton. Aby spełniał swoje zadanie, powinien być jak najlepiej dopasowany do pakowanego produktu, zostawiając jedynie miejsce na konieczną warstwę wypełniacza. Bardzo wygodne są kartony bigowane, które można dociąć do rozmiaru zawartości, oszczędzając w ten sposób na wypełniaczach.

 

Warto także zwrócić uwagę na gramaturę kupowanej tektury — im większa, tym sztywniejsza i bezpieczniejsza.

Jeżeli pakowany produkt ma nieregularny kształt można zapakować go także w dodatkowy, mniejszy karton. Zapewni to dodatkową ochronę oraz pozwoli na łatwiejsze i skuteczniejsze zabezpieczenie zawartości przed wstrząsami i uderzeniami.

Taśmy

Niezależnie od grubości i gramatury kartonu, produkt nie będzie bezpieczny jeśli karton nie będzie solidnie zamknięty. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów taśm plastikowych i papierowych. By upewnić się, że taśma wytrzyma często używamy wielu odcinków wzdłuż i w poprzek kartonu, co jest czasochłonne i zarazem droższe. 

 

Do skutecznego zamykania nawet największych paczek polecamy wzmacnianą taśmę podgumowaną (WAT). Taśma aktywowana wodą po wyschnięciu spaja się na stałe z kartonem, nie tylko plombując paczkę, ale również wzmacniając jej strukturę. 2 warstwy papieru oraz warstwa włókien gwarantują utrzymanie nawet 20 kg na jednym odcinku. 

Wypełniacze

Dlaczego warto wybrać papier?

 

Aby produkt nie był podatny na wstrząsy i uderzenia należy go skutecznie unieruchomić oraz zapewnić mu odpowiednią amortyzację. Łatwo ulec wrażeniu, że wymaga to ogromnych ilości wypełniacza, jednak nie jest to zgodne z prawdą. Zawartość paczki można „umocować” w jednym miejscu zabezpieczając najbardziej wrażliwe punkty kartonu – rogi oraz środek ścian. Można to zrobić za pomocą zaledwie kilku odcinków wypełniacza papierowego.

Do ciężkich przedmiotów warto tworzyć zwoje wypełniacza, które będą znacznie twardsze i lepiej uchronią towar.

Zobacz również

alternatywa dla folii bąbelkowej

22 sierpnia 2023

Ekologiczne zamienniki folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa to nieodłączny element współczesnego pakowania i ochrony przed uszkodzeniami podczas transportu. Jej charakterystyczny wygląd, z tysiącami małych bąbelków wypełnionych powietrzem, stał się synonimem bezpiecznego opakowania. Jednakże, wraz z rosnącą świadomością ekologiczną, pojawia się pytanie o zrównoważone zastosowanie tego materiału oraz o poszukiwanie bardziej przyjaznych dla środowiska alternatyw. W tym artykule przyjrzymy się zarówno […]

e commerce pakowanie

16 sierpnia 2023

Jak ekologicznie zapakować delikatne przedmioty do wysyłki?

Wysyłka delikatnych przedmiotów jest wyjątkowo problematyczna. Każdy sprzedawca internetowy wie, że przesyłki przechodzą długą i trudną drogę nim dotrą do klienta. Kurierzy nie mają czasu lub chęci obchodzić się delikatnie z przesyłkami, przerzucając je z miejsca na miejsce i ignorując wszelkie oznaczenia. Niestety, ze względu na tempo ich pracy i dużą ilość paczek, nie da się temu zapobiec.

Verified by MonsterInsights