Ekologiczne Pakowanie

Wypełniacze Speedman z certyfikatem Blue Angel (Blaue Engel)
Jako dystrybutor ekologicznych produktów stworzonych z papieru chcemy przyczyniać się do ochrony środowiska. Dlatego nasze papierowe wypełniacze Speedman do maszyn SpeedMan posiadają certyfikat Blue Angel – najstarszy i najbardziej znany certyfikat na świecie nagradzający wyroby szczególnie przyjazne dla środowiska. Nasze produkty są stworzone w 100% z makulatury pochodzącej z kontrolowanych źródeł oraz bez dodatku włókien pierwotnych, wybielaczy optycznych czy środków uszlachetniających, które są szkodliwe dla zdrowia. Ponadto do ich produkcji wykorzystywana jest wyjątkowo mała ilość energii i wody.

Dbamy o lasy razem z Forest Stewardship Council (FSC)
Posiadamy również certyfikat FSC, który należy do jednych z najbardziej wiarygodnych na świecie systemów z zakresu certyfikacji zasobów leśnych i ochrony standardów środowiskowych. Dzięki niemu mamy pewność, że drewno, z którego wytwarzane są nasze produkty, pochodzi z odpowiedzialnych źródeł, a podczas jego pozyskiwania nie są naruszane bogactwa biologiczne ani struktura lasu.

Taśmy papierowe certyfikowane Cradle to Cradle
Nasze papierowe taśmy aktywowane wodą również są ekologiczne. Jako taśma kraftowa może zostać poddana recyklingowi wraz z kartonem, na który jest nakładana, co pozwala na pominięcie procesu segregacji materiałów, w przeciwieństwie do kartonów oklejanych taśmą plastikową. Ponadto, wzmocniona włóknami taśma posiada certyfikat Cradle to Cradle, który świadczy o poziomie bezpieczeństwa używanych materiałów, możliwości ponownego ich użycia jak i stosowaniu odnawialnych źródeł energii i zarządzaniu emisją gazów cieplarnianych przy ich wytwarzaniu.

Eko-pakowanie przyszłością e-commerce
Branża e-commerce nieustannie zmierza w kierunku ekologicznych rozwiązań i materiałów nadających się do recyklingu. Stosowanie papierowych wypełniaczy i taśm wynika nie tylko z troski o środowisko, ale również z coraz większej świadomości konsumentów – klienci są gotowi zmienić miejsce zakupów ze względu na sposób pakowania produktów. Z tego względu eko-pakowanie nie tylko pozytywnie wpływa na wizerunek firmy, ale również przynosi finansowe korzyści.

Poniżej załączamy filmik pokazujący proces przetwarzania makulatury na jeden z naszych produktów – papier bąbelkowy.