Ekologiczna taśma WAT

Przyjazna środowisku taśma aktywowana wodą

Wzmacniane taśmy aktywowane wodą uznawane są za „przyjazne recyklingowi”, ponieważ nie ingerują w proces recyklingu kartonów, na które są nałożone. Nasze taśmy są w 100% biodegradowalne, ponadto można je również poddać recyklingowi i przetworzyć na pulpę papierową razem z tekturą.

Włókna używane do produkcji papieru, a następnie naszej taśmy, pochodzą wyłącznie ze źródeł certyfikowanych przez FSC. Certyfikat FSC gwarantuje, że pochodzą one ze ściśle nadzorowanych i odpowiedzialnie zarządzanych źródeł, dzięki czemu nie są naruszane bogactwa biologiczne ani struktura lasu. Chronimy w ten sposób jakość naturalnych źródeł wody i środowisko dzikich zwierząt oraz dbamy o zdrowie lasów.

Papierowe taśmy podgumowane posiadają również certyfikat Cradle-to-Cradle® Bronze. Nazwa, tłumaczona dosłownie na „od kołyski do kołyski”, kryje za sobą ideę tworzenia produktów, które mogą zostać później przetworzone i ponownie wykorzystane w produkcji. Certyfikat ten ocenia wyroby pod kątem aż 5 kryteriów: bezpieczeństwo materiałów dla zdrowia, ponowne wykorzystanie surowców, korzystanie ze źródeł energii odnawialnej, emisja dwutlenku węgla, zarządzanie zasobami wodnymi i odpowiedzialność społeczna. Co więcej, aby uzyskać recertyfikację producenci muszą stale dążyć do ulepszania wyrobów i usprawniania procesu produkcyjnego.

Wszystko po to, by uczynić nasze produkty jak najbardziej przyjaznymi dla środowiska.