7 lutego 2023

Papier Bąbelkowy kontra folia — Co najskuteczniej zabezpiecza płyny?

Jak wiadomo pakowanie płynów to jedno z największych wyzwań, z którymi trzeba się zmierzyć. Mało delikatni kurierzy, wstrząsy podczas podróży i wiele nieprzewidywalnych sytuacji sprawiają, że istnieje duże ryzyko rozlania się płynu i zalania innych produktów. W ZAPAKO porównaliśmy jak zachowuje się folia bąbelkowa i Papier Bąbelkowy podczas takiego nieszczęśliwego wypadku, oraz sprawdziliśmy jak zabezpieczyć przed nim produkty.

Papier bąbelkowy

Jak wiadomo pakowanie płynów to jedno z największych wyzwań, z którymi trzeba się zmierzyć przy sprzedaży wysyłkowej. Mało delikatni kurierzy, wstrząsy podczas podróży i wiele nieprzewidywalnych sytuacji sprawiają, że istnieje duże ryzyko rozlania się płynu i zalania innych produktów.

 

W ZAPAKO porównaliśmy jak zachowuje się folia bąbelkowa i Papier Bąbelkowy podczas takiego nieszczęśliwego wypadku, oraz sprawdziliśmy jak zabezpieczyć przed nim produkty.

 

Okazuje się, że Papier Bąbelkowy, w przeciwieństwie do folii bąbelkowej, świetnie wchłania rozlany płyn, dzięki czemu ogranicza lub uniemożliwia on zalanie innych produktów w paczce!

 

Folia bąbelkowa przepuszcza rozlaną ciecz i nie chroni odpowiednio pozostałych produktów co widać na załączonym filmie poniżej. Żadna z prób zapakowania płynów w folię nie przyniosła takich efektów jak papier bąbelkowy — między warstwami folii zawsze powstają szczeliny, które przepuszczają płyn.

Kolejnym wyzwaniem, z którym mierzy się wiele firm jest poluzowanie się lub odblokowanie „dziubka”, pompki dozującej w kosmetykach oraz w produktach chemii gospodarczej, przez co pod naciskiem innych produktów czy też paczek, zawartość potrafi wypłynąć.

 

Przetestowaliśmy oba warianty — zabezpieczenie produktu folią oraz papierem bąbelkowym. Test wykazał, że wbrew pozorom, folia bąbelkowa nie radzi sobie w tej sytuacji tak dobrze jak odpowiednio użyty Papier Bąbelkowy, który jest sztywny, dzięki czemu doskonale amortyzuje i chroni przed takimi niechcianymi sytuacjami.

 

Na filmiku widzimy jak zachowują się obie formy zabezpieczenia pod naciskiem i wniosek jest prosty — Papier Bąbelkowy skuteczniej chroni tego typu produkty podczas transportu. Nie tylko jest on bardziej efektywny, ale także ekologiczny, produkowany w 100% z makulatury, co potwierdza certyfikat Blue Angel®.

 

Choć nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania na każdy rodzaj produktów, nie mamy wątpliwości — Papier Bąbelkowy to prawdziwy game changer w pakowaniu!

 

Zamów dziś i przetestuj sam!

ZAPAKO [+] team

Zobacz również

Verified by MonsterInsights